Inspiracje,  Poradniki

Jaką narzutę wybrać do swojej sypialni?

Sypialnia, tuż obok kuchni, to jedno z najważniejszych pomieszczeń w naszym domu. Jest ona naszą oazą spokoju, miejscem relaksu i odpoczynku. Spędzamy w niej bardzo dużo swojego cennego czasu, tak więc zadbajmy, aby czas spędzony w niej był dla nas przyjemnością. Właściwie przemyślana oraz urządzona sypialnia będzie gwarancją dobrego snu, wypoczynku oraz zregenerowania sił po ciężkim dniu w pracy czy szkole.

Grunt to dobrze przemyślana strefa relaksu

Nic, co znajduje się w naszej sypialni nie powinno być przypadkowe. Zadbajmy o to, aby poświęcić chwilę na dokładne zaplanowanie jak wszystko ma wyglądać. Łóżko, stoliki, komoda czy nawet elementy dekoracyjne są niezwykle ważne w utworzeniu naszej strefy wypoczynku.

Przytulny akcent naszej sypialni

Jednym z bardzo ważnych elementów, który sprawia, że nasza sypialnia staje się przytulna jest narzuta na łóżko. Stanowi ona nieodłączny element naszej strefy relaksu. Decydujemy się na jej zakup przede wszystkim ze względów praktycznych – w ciągu dnia zakrywamy nią pościel. Ponadto jest bardzo cennym elementem dekoracyjnym, dlatego powinna tworzyć spójność wystroju z pozostałymi detalami aranżacyjnymi.

Co z tkaniną naszej narzuty?

Wybór materiału z jakiego nasza narzuta ma być wykonana nie należy do najłatwiejszych. Warto zadbać o to, aby nasza narzuta była z tkanin, które są połączeniem tkaniny naturalnej z syntetyczną. Takie zestawienie pozwala na łatwe utrzymanie materiału w czystości. Bez problemu będziemy mogli wyprać ją w pralce i nie ulegnie przy tym zniszczeniu. Osoby posiadające w domu zwierzęta powinny również zwrócić uwagę na to, aby narzuta powinna być odporna na plamy oraz zadrapania. Wybierając narzutę wykonaną w dobrej tkaninie będziemy mogli się nią cieszyć przez wiele lat.

A co z jej kolorem?

Oprócz tkaniny z jakiej wykonana ma być nasza narzuta niezwykle ważny jest również jej kolor. Do większości sypialni pasują gładkie lub pikowane narzuty w jednobarwnych, stonowanych kolorach. Satynowe oraz zrobione z połyskujących materiałów świetnie będą się prezentowały we wnętrzach klasycznych oraz w sypialniach urządzonych w stylu glamour.
Materiał naszej narzuty może być mniej lub mniej wzorzysty. Występują proste jednokolorowe narzuty, ale również i takie, które mają wzory geometryczne czy kwiatowe. Wszystko zależy od Ciebie w czym ty najlepiej się poczujesz.

Cena narzuty

Koszt zakupu narzuty do naszej przytulnej sypialni jest bardzo zróżnicowany. Zależy on głównie od wielkości narzuty oraz z tego z czego jest ona zrobiona. Myślę, że nie ma co oszczędzać. Warto jest zainwestować i ponieść większy wydatek z jej zakupem. Zafundujmy sobie zakup porządnej narzuty. Narzuta z grubszych materiałów wystarczy nam na wiele lat i będziemy mieli możliwość cieszyć się nią przez wiele lat.
Pamiętajmy, że to my mamy wpływ na otaczając nasz przestrzeń. Wszystko zależy tylko od nas. I z narzutą do sypialni jest podobnie. To my decydujemy czy narzuta ma być tylko nierzucającym się w oczy tłem, czy też przeciwnie – stanie się punktem centralnym całego wystroju urządzanej sypialni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *